Jubileusz X-lecia powstania naszego Hospicjum

By | 4 November 2013

Drodzy Przyjaciele naszego Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio.

     Dziękujemy Wam wszystkim za obecność z nami podczas jubileuszowych dni oraz niezwykłego jubileuszowego koncertu, który odbył się  w niedzielę 27.10.2013 roku. Nie spodziewaliśmy się takich tłumów chcących, podczas tego wspaniałego koncertu, razem z nami świętować nasz Jubileusz.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła konferencja dla samorządowców, naszych sponsorów, darczyńców i wolontariuszy w dniu 25.10.2013 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kluczborku . Dziękujemy Panu Staroście Piotrowi Pośpiechowi za kwiaty i życzenia. Dziękujemy Panom Burmistrzom Jarosławowi Kielarowi i Andrzejowi Nowakowi oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej Kluczborka, Panu Januszowi Kędzi za życzenia oraz prezent w postaci 11 bardzo potrzebnych nam pulsoksymetrów.  Dziękujemy Panu Burmistrzowi Janowi Leszkowi Wiąckowi za list z gratulacjami. Dziękujemy wszystkim Radnym i Burmistrzom Kluczborka  za przekazany nam czek w wysokości 4600 zł. Dziękujemy Pani Grażynie Kowalik oraz Janowi Kowalikowi  z firmy Wagrem za wzruszające życzenia i obecność z nami w tym dniu.  Podczas tego spotkania mogliśmy przedstawić naszą historię, teraźniejszość oraz zabrać naszych Gości w podróż do przyszłości dzieląc się z nimi naszymi planami, związanymi głównie z prowadzoną przez nas społeczną inwestycją budowy hospicjum stacjonarnego w Smardach Górnych koło Kluczborka. Prelegentami tego dnia byli także prof. dr hab. Józef Binnebesel z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który opowiadał nam o tanatopedagogice, jako elemencie kreowania idei opieki hospicyjnej. Natomiast doc. dr med. Zbigniew Bohdan z Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku prowadził nas śladami Mistrzów, jako podstawach duchowości hospicyjnej. W niezwykłą atmosferę walki Dobra ze Złem wprowadzili nas młodzi adepci sztuki pantomimicznej z Wielunia. Wam wszystkim  bardzo dziękujemy.

Drugiego dnia Jubileuszu w sobotę 26.10.2013 odbyła się już VI Kluczborska Konferencja Medycyny Paliatywnej i Formacji Hospicyjnej organizowana przez nasze Stowarzyszenie. Z roku na rok zainteresowanie tym sympozjum stale rośnie. To jedyna tak duża Konferencja na Opolszczyźnie i jedna z największych w tej części Polski. Kluczbork stał się ważnym ośrodkiem dydaktycznym z zakresu medycyny paliatywnej. W tym roku znów ze względu na ograniczoną ilość miejsc w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kluczborku byliśmy zmuszeni zamknąć listę uczestników, choć zgłoszenia nadal spływały. Temat przewodni tegorocznej Konferencji to „Stany naglące u chorych w zaawansowanej fazie choroby nowotworowej i ich wpływ na rodziny”. Gościliśmy wspaniałych prelegentów , którzy swoimi wykładami i prezentacjami odkrywali przed uczestnikami nowe obszary możliwości pomocy nieuleczalnie chorym pacjentom. Prelegenci   to zawsze atut naszych Konferencji.

Wieczorem  tego dnia o godzinie 18.30 uczestniczyliśmy w dziękczynnej mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku. Po niej otrzymaliśmy piękny prezent od naszych Przyjaciół ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. „Effatha” – własnoręcznie napisaną ikonę.

Ostatni dzień Jubileuszu to niedziela 27.10.2013 i wspaniały, niezwykły koncert. Nie spodziewaliśmy się takich tłumów.

Dziękujemy naszym wspaniałym Artystom i Przyjaciołom, bez których ten wyjątkowy koncert nie miałby takiego blasku i niezwykłości. Dziękujemy Natalii za to, że przyjęła nasze zaproszenie i w niezwykłym charytatywnym koncercie rozpaliła serca widzów. Dziękujemy także za posadzenie pamiątkowego drzewa w naszym ogrodzie hospicyjnym. To drzewo będzie kiedyś niemym świadkiem ostatnich rozmów i zwierzeń pacjentów naszego przyszłego hospicjum stacjonarnego.

Dziękujemy naszym Przyjaciołom – Chórowi Sound`n`Grace. Te 28 niezwykłych serc przemierzyło bezinteresownie pół Polski, żeby być z nami w tym ważnym dla nas jubileuszowym czasie. Dziękujemy za magiczny koncert, rozmowy, serdeczności i bycie z nami w ten niedzielny wieczór. Pozdrawiamy serdecznie Magdę Sochę-Włodarską – menedżerkę tych wspaniałych serc.

Dziękujemy naszemu Przyjacielowi Conrado Moreno. To niezwykły Człowiek. Rozmowy, czy spotkania z Nim zawsze dodają nam sił i wiatru w żagle. Bezinteresownie przyjechał z Warszawy, żeby poprowadzić nasz koncert. Odwiedził także budowę naszego hospicjum stacjonarnego w Smardach i sprawdził, jak rośnie Jego drzewo, które zasadził tam w maju ubiegłego roku.

Dziękujemy naszym Sponsorom i Współorganizatorom.

Dziękujemy naszym Wolontariuszom – jesteście wyjątkowi !

Dziękujemy Wam wszystkim za 10 lat pomocy naszemu Hospicjum i prosimy o dalszą obecność z nami i przy nas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wspaniałego jubileuszowego czasu.

 

Komentarze

komentarze