Zapraszamy na koncert

By | 11 May 2012

11.05.2012 zapraszamy na wyjątkowy koncert z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz budowy naszego hospicjum. Cegiełki wstępu w cenie 20 zł (dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny) do nabycia od 25.04.2012 w księgarni “Ognisko” oraz w dniu koncertu w kasach przy stadionie.

1

PAJUJO Kapela

Untitled-4

PAJUJO Kapela, która powstała w 2004. Początkowo jej skład liczył 4 osoby: Adam Wiatr – perkusja,Maciek Cieślak – gitara basowa, Adam Gidziela – gitara solowa, Przemek Fujarczuk – instrumenty klawiszowe i wokal. Te osoby są w składzie do dziś. Obecnie kapela liczy 8 osób. Do poprzedniej czwórki dołączyli: Kacper Olejnik – gitara prowadząca, Paweł Stefan – Puzon, Maciek Grądys – trąbka orazMateusz Białas – saksofon. W takim składzie zespół tworzy muzykę od marca 2005 roku.


Pajujo gra melodyjne reggae i ska, ale jednocześnie szuka inspiracji w innych nurtach muzycznych. Zespół tworzą ludzie, którzy kochają muzykę i zawsze za nią podążają. Śpiewają o reggae i o codziennym życiu. Chcą, aby ich twórczość była przesłaniem i wskazówką dla młodego pokolenia, jakimi drogami podążać. Dla tych, którzy już podążają właściwą drogą ich muzyka ma być sposobem dodanie kolorów do szarej codzienności.

Średnia wieku wszystkich członków kapeli to zaledwie 18,5 roku. To dowód na to, że sukces można osiągnąć bez względu na pełnoletniość. Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów i kilkadziesiąt zagranych koncertów. W styczniu 2006 piosenka Pajujo “Korzystaj z Szansy” zajęła pierwsze miejsce na liście Radia Ziemi Wieluńskiej, na którym utrzymywali się przez 4 notowania. W kwietniu 2006 roku na festiwalu “Rocktime” w Opolu i w marcu 2007 na festiwalu “Faza” w Katowicach zespół zdobył nagrody publiczności. Ich występy w niezwykły sposób elektryzują publiczność.

Sound’n’Grace

gospelSound’n’Grace, finalista ostatniej edycji “Mam Talent”to ponad 20-osobowa wokalno-instrumentalna grupa z Warszawy, która na naszą scenę muzyczną wprowadza nową i świeżą jakość muzyki contemporary gospel, funk, groove i soul. Miesza, przeplata, czerpie, łączy, eksperymentuje. Szerszej publiczności stała się znana po tym jak jako pierwszy chór w Polsce zaszła tak daleko w programach typu talent show. Jednak koncerty Sound’n’Grace już od kilku lat cieszą się dużą popularnością i uznaniem szerokiego grona słuchaczy. Grupa, wraz ze swoim 7-osobowy bandem, miała przyjemność koncertować na scenach takich klubów jak Palladium, Hard Rock Cafe, Fabryka Trzciny, Hybrydy a także Teatr Capitol, Teatr Polski czy Filharmonia Narodowa w Warszawie. 

Wśród solistów, którzy pracowali bądź nadal pracują z chórem, znajdują się laureaci Opolskich Debiutów, Szansy na Sukces czy Konkursu Piosenki im. A Osieckiej. Sound’n’Grace czerpie inspiracje od najlepszych twórców nowoczesnej odmiany muzyki gospel, Kirka Franklina czy Freda Hammonda, a także z dorobku artystów pop i soul tj. Stevie Wonder, George Michael, Angie Stone, Michael Jackson, Elton John, Earth Wind & Fire, Timbaland/ Timberlake. Ponadto grupa została doceniona przez takie gwiazdy polskiej sceny jazzowej i r’n’b jak: Dorota Miśkiewicz, Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Life New M czy NuSoulCity. Gościnnie z chórem występowali także: Ola Nowak z zespołu „Dziewczyny“, Mateusz Krautwurst z „The Positive“ , Nick Sinckler oraz Ania Szarmach.

Sound’n’Grace jest także zdobywcą wielu muzycznych nagród. W 2009 roku został wybrany na artystę – reprezentanta Polski w międzynarodowej akcji na rzecz walki z AIDS, zorganizowanej przez Starbucks Cafe oraz Fundację Red wokalisty U2, Bono. Chór wystąpił również na nowej płycie “The B.O.M.B” grupy Afromental, gdzie wspólnie z zespołem wykonał utwór “It’s my life”. W lutym b.r. gościnnie wziął udział w wyjątkowym koncercie “Michael Jackson Symfonicznie” w Warszawie.  “Najlepszy chór w Polsce”, “muzyczny gigant” – tak Robert Kozyra, były prezes Radia Zet i założycie Chilli Zet, podsumował występ S’n’G w programie “Mam Talent”.  Obecnie grupa pracuje nad materiałem na swój pierwszy album.

Sound’n’Grace tworzą nie tylko wyjątkowe talenty i osobowości muzyczne, ale przede wszystkim ludzie o ogromnej wrażliwości i niezwykłej pozytywnej energii. Nasze Hospicjum miało ogromne szczęście spotkać na swej drodze Sound’n’Grace i otrzymać od Nich ogromną dawkę życzliwości i wsparcia.

11 maja Sound’n’Grace wspierając nasze Hospicjum zaśpiewają specjalnie dla Państwa. To nie będzie zwykły koncert. To będzie prawdziwa uczta muzyczna wygrana i wyśpiewana na najczulszych, niemal magicznych, strunach ludzkich uczuć. Zapraszamy.

Andrzej Piaseczny

piasekJeden z najpopularniejszych artystów ostatniego dziesięciolecia. Człowiek o niezwykłym głosie, nieprawdopodobnej wrażliwości muzycznej i ogromnym sercu. Jest dowodem na to, że los daje nam talent po to, żebyśmy przez resztę życia mogli odkrywać jego bezmiar, próbować inaczej, na nowo i subtelnie dzielić się nim z resztą świata.

Autor między innymi takich przebojów jak: „Szczęście jest blisko, „Choć, przytul, Przebacz”, „Gdybym nie zdążył”, „Śniadanie do łóżka” czy „Jednym tchem”.

W 2012 r. wydał nową płytę „To co dobre”. Na tej płycie pozwala nam na podsłuchanie jego własnych myśli. Mówi, że to surowa, brudna, niezaaranżowana płyta. Nie ma tam żadnych naddatków, jest tylko czysta muzyka, a czasem nawet niedoskonałości wokalne. Udowadnia w ten sposób, że to co niedoskonałe jest żywe i prawdziwe. Mówi, że „To co dobre” jest przede wszystkim dla niego samego, po to, żeby móc dostrzegać dobre rzeczy. Mówi też, że każde słowo przez niego napisane jest do podziału, pomiędzy niego i wszystkich, którzy będą chcieli je przyjąć.

11 maja Andrzej Piaseczny wspierając nasze Hospicjum zaśpiewa specjalnie dla Państwa. Zapraszamy.

źródło: (na podstawie wywiadu Marzeny Rogalskiej – Radio Złote Przeboje)

Komentarze

komentarze