Wizyta RadnychW dniu 28 maja 2013 r. odbyła się w Smardach Górnych wyjazdowa Sesja Rady Miejskiej w Kluczborku. Spotkanie Radnych oraz Sołtysów rozpoczęło się od wizyty w remontowanym budynku przyszłego hospicjum stacjonarnego. Inwestycję tę prowadzi Stowarzyszenie „Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio”. W dawnym budynku szkoły zainwestowano obecnie 848 297,82 zł. W tworzenie tego niezwykłego miejsca zaangażowało się wielu ludzi, najczęściej na co dzień nie związanych z działalnością hospicyjną. Obecnie zakończono już pierwszy etap prac elektrycznych. W czerwcu rozpoczną się już prace związane z tynkiem wewnątrz budynku, a także montaż płyt gipsowo-kartonowych. Prezes Stowarzyszenia Sławomir Kołecki podkreślał, że remont budynku odbywa się przede wszystkim dzięki wpływom z 1% podatku, wsparciu firm i instytucji, oraz dzięki cierpliwości i niezwykłej życzliwości firm wykonujących prace przy budowie. Ogromny wkład w budowę wnieśli również skazani z Kluczborskiego Zakładu Karnego, którzy w remont zaangażowani byli niemal od początku. Prezes złożył podziękowania Burmistrzowi Panu Jarosławowi Kielarowi za wsparcie, pomoc i od lat wielką życzliwość w stronę Hospicjum. Słowa podziękowania złożył także w stronę Wiceburmistrza Pana Andrzeja Nowaka. Podziękował również Radnym, którzy w 2009 roku przyjęli uchwałę o darowiźnie tego budynku na rzecz Stowarzyszenia. Wielu z nich pełni tę funkcję także dziś. Podziękował również pozostałym Radnym za pomoc Hospicjum.

Podczas wizyty w hospicyjnym ogrodzie Radni podjęli decyzję o zakupie drzewa, które z okazji 10-lecia Hospicjum zostanie tam przez nich zasadzone.

Aktualnie w hospicyjnym ogrodzie rosną drzewa posadzone przez Andrzeja Piasecznego, Conrado Moreno, Sound and Grace, zawodników AZS Częstochowa i SKRY Bełchatów.

————————————————————————————————————————————

GALERIA ZDJĘĆ:

kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Komentarze

komentarze