Podaruj nam swój 1% podatkuUlotka Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca PioDrodzy Przyjaciele naszego Hospicjum.

Rozpoczął się bardzo ważny dla nas okres rozliczeń podatkowych. Każdy z Was może przekazać swój 1% podatku na rzecz wybranej organizacji.
Nasze Hospicjum od 10 lat pomaga nieodpłatnie osobom nieuleczalnie chorym w ich domach w ramach hospicjum domowego. W ciągu 10 lat pomogliśmy już ponad 850 chorym. Pomagamy tym, w życie których wkradł się nieproszony gość – Rak. Niekiedy jest młody, ma 30 parę lat, niekiedy 80 lat.
Ma wiele twarzy. Zabiera życie, zostawia osierocone dzieci, zżera, zabija, wywraca wszystko do góry nogami. W żyły wtłacza bezsilność. Choć odbiera nadzieję, kradnie marzenia, rzadko daje drugą szansę, to nie jest w stanie przerwać niewidocznej nici ciepła, wsparcia, pomocy medycznej i takiego zwykłego ludzkiego bycia przy chorym i jego rodzinie. To jest właśnie hospicjum.
Od ponad trzech lat prowadzimy również społeczną budowę tak potrzebnego hospicjum stacjonarnego w Smardach Górnych koło Kluczborka. Na początku budowy wielu mówiło nam, że porywamy się z motyką na księżyc. Przecież nie mamy za sobą żadnego wielkiego sponsora. Jednak siła marzeń i chęć utworzenia miejsca gdzie ziemia będzie stykać się z niebem, cierpienie z miłością sprawiły, że rzeczy niemożliwe pomału stają się możliwymi. To naprawdę jest możliwe ! Codziennie na naszej budowie zdarzają się małe cuda. Dotychczasowy szeroki zakres prac, jaki już zrealizowaliśmy był możliwy także dzięki wielkiemu zaufaniu ludzi o gorących sercach. Ludzi, którzy nie zawahali się zaufać nam, widząc jak udaje się tworzyć to niezwykłe miejsce.
Dziś prosimy Was o wsparcie tego wyjątkowego dzieła, jakim jest Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio. Twój 1% ma ogromną moc. Daje możliwość czynienia dobra. A wyświadczone dobro, zawsze powraca.

Osoby rozliczające się samodzielnie zapraszamy do skorzystania z naszego programu.
Wypełniony PIT można wysłać elektronicznie za pomocą eDeklaracji do Urzędu Skarbowego lub wydrukować.

Dziękujemy za Państwa pomoc i wsparcie naszego  Hospicjum.

Komentarze

komentarze