Condrado Moreno naszym przyjacielem

By | 14 May 2012

www.conradomoreno.pl

Conrado Moreno– Szypowski kojarzony jest raczej z pierwszego nazwiska, jako jeden z bohaterów programu „Europa da się lubić” emitowanego przez ponad pięć lat na antenie programu drugiego telewizji polskiej. Tam przedstawiany był zawsze jako Hiszpan i jako taki był kojarzony przez wiele osób. Mówi, że Jego Polska natura zawsze się wówczas buntowała choć dziś już bardziej złagodniała i pogodziła się nieco z takim odbiorem. Jego pochodzenie jest mieszane. Urodził się w Madrycie i tam wychowywał. Jego Mama była Polką. Dlatego też zawsze czuł się zarówno Polakiem jak i Hiszpanem. Występował w takich programach jak „Taniec z gwiazdami”, „Fort Boyard”, „Taniec na lodzie”, „ Jaka to melodia”, realizował dla „Pytania na śniadanie” felietony w Hiszpanii i Niemczech. Latem 2008 roku współprowadził w TVP Info program turystyczny „Okno na Polskę. Po tylu doświadczeniach, dziś już wie dokładnie czego się podjąć i co sprawia mu przyjemność. Doskonale czuje się na scenie w kontaktach z ludźmi. Mówi, że praca z publicznością jest tym, co lubi robić najbardziej.

Od pięciu lat jestem konferansjerem, prowadzi różne wydarzenia, pokazy mody – wybory Miss m.in. wybory Miss Olsztyn, wybory Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2009 i 2010 – konferencje, prezentacje, finały Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałkach i Gdańsku, eventy dla firm, gale sportowe oraz imprezy plenerowe, spotkania integracyjne. Prowadzone przez Niego przedsięwzięcia charakteryzują się dużą swobodą i wprowadzaniem luźnej atmosfery w nawet najbardziej poważnych sytuacjach. W niebywały sposób potrafi umiejętnie wymieszać elegancję z anegdotą i zabarwić wszystko subtelnym humorem. Współorganizuje od 2009 roku Festiwal Flamenco w Warszawie, a także od czterech lat pomaga organizować Hiszpańską Niedzielę na Solcu. Przyznaje się do tego, że niestety nie potrafi zatańczyć flamenco.

Publicznie wyznaje, że jest wolontariuszem. Udowadnia to uczestnicząc w wielu spotkaniach z dziećmi w Szpitalach, Domach Dziecka, Szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Współpracuje z Fundację Pomocy Szkole i Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

11 maja przyjedzie specjalnie dla Państwa. Przywiezie ze sobą dla nas kawałek hiszpańskiego nieba. Jego otwarte serce i dusza prawdziwego wolontariusza pomogła nam niezmiernie w zorganizowaniu tego koncertu. Conrado – dziękujemy za wszystko.

 

1

Trochę wspomnień. Koncert na rzecz budowy hospicjum w Smardach k. Kluczborka. Nasz Przyjaciel – Conrado Moreno.
Conrado – jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Sławomir Kołecki- wolontariusz pracujący dla Hospicjum domowego opowiada nam o idei budowy stacjonarnego Hospicjum w Smardach Górnych gdzie mają się znależć pokoje dla osiemnastu pacjentów.

Sławomir Kołecki- wolontariusz pracujący dla Hospicjum domowego opowiada nam o idei budowy stacjonarnego Hospicjum w Smardach Górnych gdzie mają się znależć pokoje dla osiemnastu pacjentów.

3

Przed sceną w trakcie koncertu, tu chyba przysłuchuje się koncertowu Sound’n Grace.

4

W Smardach Górnych koło Kluczborka, gdzie powstaje Hospcjum – 11 maja miałem przyjemność posadzić brzozę – oby była dobrze podlewana.

Komentarze

komentarze